ioanivcenter.com

ЕРГОТЕРАПІЯ

Методи ерготерапії

Головним завданням ерготерапевта є допомогти отримати/відновити навички, які дозволять пацієнтові бути незалежним у повсякденній діяльності.

Людина, яка перенесла захворювання або травму, або має порушення розвитку від народження, часто є залежною від сторонньої допомоги і не завжди може знайти рішення проблем, пов'язаних з неможливістю себе обслуговувати, вести домашнє господарство, проводити дозвілля.

Слово «ерготерапія» походить від латинського ergon - праця, заняття і грецького therapia - лікування. Таким чином, ерготерапія - це зцілення через діяльність. За канадською моделлю реабілітації ерготерапія основана на «трьох китах» – особа, діяльність, навколишнє середовище. Ерготерапевт використовує знання кількох спеціальностей - доказової медицини, педагогіки, психології, соціальної педагогіки, біомеханіки, фізичної терапії. Головним завданням ерготерапевта є допомогти отримати/відновити навички, які дозволять пацієнтові бути незалежним у повсякденній діяльності.

Методи ерготерапії використовуються в лікуванні дітей, які страждають на дитячий церебральний параліч, пацієнтів із захворюваннями і травмами опорно-рухового апарату, особливо - з ушкодженнями хребта, наслідки інсульту і важких черепно-мозкових травм, також для дітей з аутизмом, синдромом Дауна тощо. Якщо вчасно провести реабілітацію дітей, то можна запобігти багатьом проблемам і допомогти їм стати повноцінними членами суспільства.

Терапія руки (елементи ерготерапії) - це програма занять, які націлені на покращення координації рухів рук та дрібної моторики. Також у цих заняттях дитину навчають навичкам самообслуговування (наприклад: вчать одягатись і роздягатись; зав’язувати шнурки тощо) та виконується масаж кисті і пальців. Додатково дитину навчають графомоториці (поліпшення навиків письма). Щоб вашій дитині не було сумно на терапії рук, ми використовуємо різноманітне цікаве обладнання (бізіборд, різнокольорові хустинки, музичні інструменти, сенсорні м’ячі тощо). Ми впевнені, що Ви і ваша дитина будете задоволені від таких веселих занять.
Сенсорна інтеграційна терапія – курс вправ для покращення роботи центральної нервової системи. Сенсорна інтеграція пропонує нове розуміння причин поведінкових порушень дитини і знайомить з новими стратегіями підвищення концентрації уваги, мотивації та комунікації. Сенсорний розвиток відіграє важливу роль в психологічному та соціальному становленню особистості, передусім, з позиції провідного значення в сприйнятті слухової, зорової та тактильної модальності. В цьому аспекті використовується спеціально обладнана сенсорна кімната, де проводиться корекція сенсорно-перцептивної діяльності, стимулюється акустичне та зорове сприйняття, що обумовлює можливість подальшого когнітивного і мовленнєвого розвитку.