Всесвітній день дітей
саме в цей день Іоаннів центр хоче привітати всіх педіатрів з іх професійним святом та звернути увагу батьків на основні етапи розвитку дитини від 0 до 5 років.
Якщо вас щось турбує, не зволікайте час та приходьте до нашого педіатра та невролога на консультацію! 
 
Руховий розвиток дитини починається, ще під час вагітності в животі у мами і продовжується до 5-ти років. Тому дуже важливо приділити максимум часу на реабілітацію дитини саме в цей період. В зоні ризику, по патологіям розвитку, знаходяться: недоношені діти, діти з низькою оцінкою по шкалі Апгар при народженні (нижче 3  балів), діти, яким проводяться реанімаційні заходи після народження, були виявлені патології під час вагітності матері, метаболічні порушення, сепсис, крововиливи у мозок, судоми. 
Що повинно насторожити батьків і дати привід звернутися до лікаря? Саме перше, що мабуть знає кожна мама, це УТРИМАННЯ ГОЛОВИ. Максимальний час, коли дитина вже повинна тримати голову - це 4 місяці. Утримання голови в 1 місяць, це також не є нормою, і може бути показником внутрічерепного тиску або гіпертонусу шийних м’язів. Для освоєння цього навику, важливо викладати дитину на живіт. У цьому положенні малюк буде її трохи піднімати і повертати на бік, тим самим тренуючи м’язи шиї, поступово збільшуючи градус підйому, поки не почне піднімати верхню частину тулуба.
 
Також треба звернути увагу, коли дитині 6-7 місяців, а вона ще не перевертається. ПЕРЕВЕРТАННЯ важливий руховий навик, який свідчить про зміцнення опорно-рухового апарату малюка, про розвиток структур його нервової системи. Першим кроком до освоєння цього навику, є бажання дитини дотягнутися до зацікавившої її іграшки або предмета. З 4-ох місяців, спускаємо дитину на підлогу, організовуємо йому ігровий простір, по черзі кладемо на живіт, спину. Малюк грається іграшками, тягнеться до них. І перевертається на бік, потім на живіт, спочатку це відбувається випадково, а потім дитина це вже робить навмисно.
8-10 місяців самостійно не сідає, або не сидить, навіть якщо малюка посадити. Хочеться наголосити, що примусово посадити дитину, обкласти її подушками, це не навчити її сидіти, якщо це зробити зарано (4-5 місяців), то можно навіть нашкодити. Навик СИДІННЯ, приходить поступово по мірі дозрівання опорно-рухового апарату і нервової системи. Спочатку дитина вчиться перевертатися на живіт, спину. Потім лежить на боку, робить опору на одну руку, спочатку спираючись на лікоть, а потім і на долоню, потім він руку відриває від підлоги і приймає положення сидіння. Інший спосіб навчитися сідати з положення на чотирьох кінцівках. 
 
Більш непрямі ознаки, що щось не так: одна ручка (ніжка) активніша за іншу, у дитини є “улюблене” (по іншому вона не може) положення, підвищений тонус мʼязів в руках і ногах (якщо казати звичайними словами, дитині важко зігнути руку або ногу, наприклад коли її одягають).
ХОДІННЯ починається з того, що дитина хапається руками за бортик свого ліжка (частіше), і підтягується до стояння, відбувається це в нормі в 9 місяців, потім малюк починає рухатися приставним кроком тримаючись за опору. Поступово перестає триматися і робить декілька самостійних кроків. Максимальний вік освоєння навиків ходіння 16 місяців (1 рік 4 місяці).
18-24 місяці ( 1,5 року-2 роки) дитина починає бігати.
3 роки може стрибати, їздити на велосипеді. стояти на одній нозі.
4-5 років ходить по вузькій лінії, стрибає на одній нозі.
Якщо у вашої дитини є ризики ДЦП, дуже важливо робити курси масажів, спеціальні фізичні вправи, фізіотерапію та медикаментозну підтримку (по призначенню лікаря). Дуже гарні результати дає груднічкове плавання та динамічна гімнастика (якщо немає протипоказань).
Наголошуємо! Кожна дитина індивідуальна і має свої норми розвитку, але якщо у вас є сумніви стосовно її фізичного здоровʼя, звернітся до лікаря. Дуже важливо не згаяти час, адже саме в перший рік життя дитини, мозок продовжує рости і можна відновити втраченні функції.