Новини

Тренінг для волонтерів «Надання першої домедичної допомоги дітям з неврологічними захворюваннями»

Тренінг для волонтерів «Надання першої домедичної допомоги дітям з неврологічними захворюваннями»

23 червня у «Іоаннову центрі» пройшов тренінг для волонтерів «Надання першої домедичної допомоги дітям з неврологічними захворюваннями» в рамках проєкту «Коло довіри».

Інформацією, цікавими прикладами та манерою подачі всіх вразив тренер Олексій Турчак, якого хотілось слухати й слухати, записувати за ним всю інформацію, тренуватись разом на манекенах. Завдяки сучасним технологіям деякі учасники записували відео аби не пропустити жодного слова.

Тренінг проходив за міжнародним протоколом надання першої домедичної допомоги BLS. На тренінгу учасники дізналися, як зупинити кровотечу, що робити при втраті свідомості, при утопленні, як визначити зупинку серця та проводити серцево-легеневу реанімацію. Також отримали інформацію, як розпізнавати інфаркт, інсульт, дізналися, що робити при напад епілепсії, як діяти при травмах, переламах, опіках, алергічних реакціях, укусах комах, змій тощо, як надати допомогу, коли людина подавилася, в залежності від віку постраждалого. Мабуть, найцікавіше було відпрацьовувати здобуті знання на практиці на учбових манекенах.

ВАЖЛИВО! Перед наданням першої домедичної допомоги постраждалому обов'язково треба подбати про власну безпеку, до постраждалого, який лежить, підходити краще з боку голови. Оцінити ситуацію, викликати швидку допомогу (103) і приступати до надання допомоги.

Ще дуже важливим було почути та розвіяти міфи, над якими дружно сміялися, але запам’ятали, щоб при нагоді скористатися інформацією та не нашкодити. Наприклад, міф про приступи епілепсії чи судом та всування постраждалому ложки в рота. Виявляється, що це небезпечно для постраждалого, якому в цей момент можна зламати зуби, навіть, щелепу, можна пошкодити губи та язик, а людина кровотечею може захлинутися. А треба покласти постраждалому щось м’яке під голову, зафіксувати його тіло, руки, сидячі позаду голови. Треба знати, що приступ триває близько 5 хвилин, а потім постраждалого краще покласти на бік.

Ще з тренінгу можна взяти собі на замітку оцінювання власних можливостей та сил: якщо не впевнений, що зможеш допомогти – викликай швидку, поки їде швидка, пригадай інформацію, не панікуй, можливо, все ж таки зможеш допомогти, адже перші хвилини можуть спасти комусь життя, якщо не можеш - клич на допомогу тих, хто зможе допомогти, головне – не нашкодити. Також при різних випадках, поки хтось допомагає постраждалим, хтось, можливо, потурбується про їхніх родичів, які можуть бути в паніці ста у відчаї. Головне – не бути байдужим!


Джерело: http://voloske.com/481-pershiy-trenng-dlya-volonterv-nadannya-pershoyi-domedichnoyi-dopomogi-dtyam-z-nevrologchnimi-zahvoryuvannyami-v-ramkah-proyektu-kolo-dovri.html

Місія центру

Місія Центру – покращити якість життя дітей з інвалідністю шляхом комплексної реабілітації та створення можливості для їхньої соціалізації та перспективи самостійного майбутнього.

баннер 309 постанова
Реабілітація за бюджетні кошти
(309 постанова)
Детальніше

останні публікації

Інші новини