Новини

Підбір допоміжних засобів для дітей з церебральним паралічем

Підбір допоміжних засобів для дітей з церебральним паралічем

Допоміжні засоби (ДЗ) - це не просто широкий асортимент обладнання для дітей, це їхня самостійність і нові можливості. Залежно від функціонального стану ми підбираємо різне обладнання для збільшення рухливості дитини.

Перелік допоміжних засобів для пересування: 

Ходунки для дітей з ДЦП

  • Інвалідні коляски активного типу;
  • Коляски та смарт-коляски з електроприводом;
  • Палички (одноточкові, трьох- і чотирьохточкові);
  • Милиці;
  • Ходунки;
  • Вертикалізатори активного типу;
  • Ролатори;
  • Велосипеди.


Розберемо допоміжні засоби для дітей V-II рівня GMFCS (Шкала великих моторних функцій).

Діти V рівня пересуваються тільки під наглядом дорослих або з їхньою допомогою. Якщо дозволяє моторика рук, для пересування може бути коляска з електроприводом. Для високого V рівня використовуємо ходунки r82 Mustang з повною комплектацією підтримок.

Діти IV рівня найчастіше на довгі дистанції пересуваються на візку за допомогою батьків, рідко на візку активного типу або з електроприводом. На короткі дистанції можуть ходити за допомогою ходунців. По квартирі для пересування також використовують вертикалізатори активного типу.

Діти II - III рівня на довгі дистанції ходять з ходунками або ролаторами, на короткі - з паличками.

Дуже важливо правильно підібрати вид і розмір допоміжних засобів. Не завжди при першій примірці дитина зможе самостійно пересуватися, потрібно дати їй трохи часу для звикання. Якщо при використанні допоміжних засобів ви помічаєте, що дитина втомлюється, варто подумати про заміну допоміжного засобу на простіший. Наприклад, на короткі дистанції дитина пересувається з паличками, але на довгі - втомлюється, в такому випадку краще підібрати ходунки.

Підбір допоміжних засобів для дітей з церебральним паралічем  Міфом багатьох батьків є те, що, якщо дитині дати допоміжний засіб - вона не піде самостійно. Це не так! Для дитини високого рівня, яка фізично готова до ходьби, ходунки можуть бути великим поштовхом до самостійного пересування, допоміжні засоби дадуть йому свободу пересування.

Індивідуальний підбір допоміжних засобів для пересування є важливим компонентом в житті дитини з інвалідністю. Завдяки допоміжним засобам можна запобігти появі контрактур і деформацій, зменшити спастику та гіперкінези.

Фізичні терапевти «Іоаннового центру» завжди готові проконсультувати батьків і допомогти їхнім дітям вибрати відповідний допоміжний засіб.


Підготувала статтю асистент фізичного терапевта БУ «Іоаннів центр» Анна Михайлова.

Місія центру

Місія Центру – покращити якість життя дітей з інвалідністю шляхом комплексної реабілітації та створення можливості для їхньої соціалізації та перспективи самостійного майбутнього.

баннер 309 постанова
Реабілітація за бюджетні кошти
(309 постанова)
Детальніше

останні публікації

Інші новини

Є питання про роботу
Іоанового центру?

Залишіть заявку прямо зараз або замовте зворотній дзвінок
та отримайте вичерпну інформацію від менеджерів.

Контактна інформація