Новини

Особливості розвитку передчасно народжених дітей  

Особливості розвитку передчасно народжених дітей  

17 листопада - Міжнародний день передчасно народжених дітей. Ще одна назва цього дня більш поетична – День білих пелюсток. Це підкреслює крихкість і незахищеність дітей, які поспішали народитися раніше терміну.  

У 1974 році ВООЗ запропонувала вважати потенційно життєздатними дітей, які народилися з масою тіла більше 500 г при терміні вагітності не менше 22 тижнів. Сучасні технології дозволяють виходжувати недоношених дітей при терміні гестації 23 тижні. Але сьогодні навіть у провідних перинатальних центрах світу виживає лише близько 50% таких новонароджених. Для них, їхніх батьків та лікарів перемога над смертю на самому початку шляху – це дуже серйозний та значущий, але лише перший крок.  

Основні проблеми та ознаки недоношеності  

Основні проблеми недоношеності - це відставання у фізичному та нервово-психічному розвитку від однолітків, а також незрілість усіх органів та систем. Великий відсоток глибоко недоношених дітей мають зміни у неврологічному та фізичному розвитку.  

Багато недоношених дітей страждають від бронхолегеневої дисплазії, ретинопатії або мають тяжкі ураження головного мозку, у вигляді внутрішньошлуночкових крововиливів або перивентрикулярної лейкомаляції. Вищезгадане має велике значення в нервово-психічному розвитку недоношеної дитини.  

передчасно народжена дитина 

Найбільш поширеною ознакою глибокої недоношеності є респіраторний дистрес-синдром. Респіраторний дистрес-синдром – це гострий стан, зумовлений незрілістю легень та сурфактанту. Сурфактант - це своєрідне “мастило” на поверхні альвеол, що перешкоджає їх склеюванню, що забезпечує антибактеріальний захист та евакуацію слизу.  

Другою найчастішою ознакою недоношеності є ретинопатія. Це патологія незрілої, недостатньо васкуляризованої сітківки, що полягає в аномальному зростанні капілярів, що може призвести до відшарування сітківки і сліпоти.  

Реабілітація недоношених дітей 

Виходження недоношених дітей - це командна і дуже велика праця. У ній беруть участь абсолютно всі: акушери-гінекологи, неонатологи, реаніматологи, педіатри, адміністративно-господарський персонал перинатальних центрів, що забезпечує всім необхідним. Звісно, це й батьки та благодійні організації, бо виходжування та реабілітація цих дітей дуже дорогі.  

В даний час активно впроваджуються сучасні методи реабілітації недоношених дітей: фізична терапія, ерготерапія, арт-терапія, масаж, музикотерапія тощо. Особливе значення у реабілітації недоношених дітей мають фахівці з раннього втручання.  

Наш Центр для корекції нервово-психічного та фізичного розвитку недоношених дітей проводить:  

  • фізичну терапію, індивідуально складену під конкретну дитину;  
  • масажі недоношеним дітям для нормалізації м'язового тонусу, що є важливим аспектом для корекції фізичного розвитку як недоношеної дитини, так і здорової; 
  • сенсорну терапію та арт-терапію для нервово-психічного розвитку дитини;  
  • ерготерапію та інклюзію для розвитку навичок самообслуговування;  
  • заняття з психологом та логопедом-дефектологом для соціалізації та покращення/навчання навичкам комунікації;  
  • заняття психолога з батьками цих дітей.  

Реабілітація недоношених дітей 

Особливо радісно, коли діти завдяки реабілітаційним заходам грають з однолітками, виявляють інтерес до світу, навчаються.

Багато недоношених дітей виявляють особливе творче сприйняття світу, малюють, співають. Леонардо да Вінчі, Ісаак Ньютон, Антоніо Вівальді, Наполеон Бонапарт, Олександр Суворов, Віктор Гюго, Вінстон Черчілль, Альберт Ейнштейн – усі ці люди народилися недоношеними.

Віримо, що сучасні методи виходжування та реабілітації знизять ризики ускладнень та сприятимуть тому, щоб діти виросли здоровими, розвиненими та змогли реалізувати свої таланти.  

Хотілося б відзначити, що серед наших пацієнтів багато передчасно народжених дітей. І щоб у нас була можливість продовжувати надавати їм якісну медичну та реабілітаційну допомогу, ставати міцнішими, самостійнішими та витривалішими, ви можете підтримати роботу нашого Центру за цим посиланням https://ioanivcenter.com/pidtrimati.html 

Підготувала статтю педіатр БУ “Іоаннів центр” Тетяна Лаптєєва 

Місія центру

Місія Центру – покращити якість життя дітей з інвалідністю шляхом комплексної реабілітації та створення можливості для їхньої соціалізації та перспективи самостійного майбутнього.

баннер 309 постанова
Реабілітація за бюджетні кошти
(309 постанова)
Детальніше

останні публікації

Інші новини

Є питання про роботу
Іоанового центру?

Залишіть заявку прямо зараз або замовте зворотній дзвінок
та отримайте вичерпну інформацію від менеджерів.

Контактна інформація