Новини

Ефективна благодійність

Ефективна благодійність

Благодійність - це діяльність, у ході якої ресурси добровільно і безоплатно розподіляються їх власниками для вирішення суспільних проблем, допомоги нужденним людям, удосконалення умов життя.

Допомога через благодійні фонди: в чому ефективність

Допомога через благодійні фонди Некомерційні організації сьогодні є потужним інструментом створення системних змін. Першочергова їхня роль - побачити сліпі зони, які суспільству та державі може бути не видно. Будь-яка системність починається з людини. Якщо за системністю перестати бачити конкретну людину, то не зовсім зрозуміло, навіщо некомерційний сектор працює. Щоб допомагати системно, потрібно добре розуміти свою цільову аудиторію, предметну область та запит кінцевих бенефіціарів. Інакше є ризик перейти у сферу «заподіяння добра».

Найпоширенішим видом некомерційної організації є благодійний фонд допомоги дітям, повноцінна організація зі своїми процесами, проєктами та співробітниками, які ці проєкти реалізують.

Фонд завжди має основний документ - статут, у якому прописані цілі існування фонду та види діяльності, які фонд може здійснювати: наприклад, допомога хворим дітям, людям з інвалідністю, літнім людям, тваринам, екології, культурі, освіті.

Види діяльності, які до статуту не включені, фонд здійснювати не може.

У роботі фонду зайняті фахівці з різних сфер: менеджери по залученню ресурсів, адміністратори, бухгалтери, юристи, волонтери та ін. Фонд бере на себе організаційні питання, звітує про витрачені гроші і робить процес зручнішим для благодійників і ефективнішим для тих, хто потребує допомоги.

Допомагаючи адресно одній людині, ви можете змінити одне життя, а допомагаючи фонду, який працює за принципами професійності, прозорості та системності, ви можете змінити тисячі життів.

Співробітники фондів добре знають усі потреби та можуть підказати, як допомогти ефективно, щоб боротися не з наслідками соціальної проблеми, а з причинами її виникнення. Вони є експертами у своїй галузі.  Фонди відповідають за доцільне, якісне та, головне, ефективне використання благодійних коштів.

Як вибрати і перевірити фонд?

Обрати фонд можна на незалежній громадській моніторинговій платформі Черіті Тюнер, яка ретельно перевіряє звітність та прозорість благодійних організацій в Україні. Також, можна знайти перевірений благодійний фонд на фандрайзинговій платформі онлайн-благодійності – українській біржі благодійності (зараз dobro.ua).


Щоб оцінити, чи фонд допомагає своїм підопічним, потрібно вивчити його звіт:

  • добре, якщо у звіті є кількісні та якісні показники, що дозволяють оцінити ефективність допомоги;
  • вивчіть дані за минулі роки роботи фонду, з якими можна порівняти поточні показники;
  • зіставте програми, які заявлені на сайті, з тим, що зазначено у звіті;
  • перевірте згадки про проєкти фонду у соцмережах та ЗМІ.

Надійні фонди не приховують інформацію та завжди відповідають на запитання.

Наш реабілітаційний центр «Іоаннів центр» є благодійною установою, і всі фінансові надходження, які він отримує, витрачаються виключно на заробітну платну працівників, їх навчання, придбання та ремонт обладнання і, що важливо, на надання путівок на безоплатній основі дітям, які цього вкрай потребують.

Завдяки благодійним фондам, благодійникам, державному бюджету та засновникам «Іоаннового центру» у дітей з різних куточків України є можливість проходити у нас якісну реабілітацію.

У вас є можливість допомогти ще більшій кількості дітей ставати самостійними та щасливими. Підтримати дітей можна за цим посиланням https://ioanivcenter.com/zbori

Давайте примножувати добро та підіймати рівень культури благодійності в нашій крайні.

Прямий переказ на банківську картку

Допоможіть Іоаннівому Центру розвиватися

Підтримати Центр

Місія центру

Місія Центру – покращити якість життя дітей з інвалідністю шляхом комплексної реабілітації та створення можливості для їхньої соціалізації та перспективи самостійного майбутнього.

баннер 309 постанова
Реабілітація за бюджетні кошти
(309 постанова)
Детальніше

останні публікації

Інші новини

Є питання про роботу
Іоанового центру?

Залишіть заявку прямо зараз або замовте зворотній дзвінок
та отримайте вичерпну інформацію від менеджерів.

зворотній дзвінок