Новини

Вертикалізація у фізичній терапії дітей із захворюваннями нервової системи. Плюси і мінуси

Вертикалізація у фізичній терапії дітей із захворюваннями нервової системи. Плюси і мінуси

Багато батьків вважають, що лежачих дітей не потрібно вертикалізувати, і дуже дивуються, коли чують протилежне. На жаль, уявлення про такий пристрій, як вертикалізатор, дуже спотворене, батьки або взагалі про нього не чули, або отримували негативну відповідь від фахівців. У цій статті ми розповімо про плюси та мінуси вертикалізації та допоможемо вам розібратися з цією темою.

Вертикалізатор - це спеціальний пристрій, який допомагає лежачій людині ставати у вертикальне положення. Також його використовують у процесі реабілітації дітей із ДЦП, порушеннями опорно-рухового апарату. Ефективність використання вертикалізатора дуже велика, до того ж його можна використовувати і в домашніх умовах.

Навіщо потрібна вертикалізація?

Наш організм побудований за вертикальним принципом, і тому велику частину дня ми проводимо в стані стоячи. У цьому стані відбувається правильна діяльність всіх систем організму.

Згідно з доказовою медициною, вертикалізація є важливим пунктом у реабілітації. Даний метод допомагає покращити циркуляцію крові, збільшує рухливість суглобів, покращує роботу шлунково-кишкової системи, сприяє правильному формуванню кульшових суглобів. Відновлювальний процес відбувається значно швидше, зменшується загроза появи другорядних ускладнень.

Завдяки регулярній вертикалізації психологічний стан дитини покращується, адже з'являється можливість спілкуватися «на одному рівні». Вертикальне становище активізує взаємодію, отже, пробуджує рішучість і впевненість у собі.

З якого віку потрібно вертикалізувати дитину?

Відповідно до норми розвитку, перші самостійні спроби до вставання діти роблять у віці 9-10 місяців. Для того, щоб утримати вертикальне положення, вони використовують опору. Ми вважаємо, що і вертикалізацію дітей з руховими порушеннями треба починати в тому ж віці або трохи згодом (до 12-14 місяців). Все це індивідуально та визначається фахівцями.

Плюси вертикалізації:

  • запобігання контрактур;
  • правильне формування тазостегнового та колінних суглобів;
  • поліпшення функціональності верхніх кінцівок;
  • осьове навантаження на хребет;
  • поліпшення м'язової сили ніг;
  • запобігання когнітивним порушенням.

Мінуси вертикалізації

Негативний вплив може бути лише у випадку, якщо:

  • вертикалізатор не підходить за параметрами;
  • не враховано індивідуальні особливості будови тіла;
  • неправильне позиціонування.

Таким чином, ми переконалися в корисності вертикалізатора, у тому, що його використання має позитивну динаміку в реабілітації дітей з неврологочними захворюваннями. Але це обладнання необхідно правильно підібрати зі спеціалістом, відповідно до індивідуальних особливостей дитини.

Фізичні терапевти реабілітаційної установи «Іоаннів центр» завжди готові проконсультувати вас у підборі вертикалізатора та інших допоміжних засобів.

Статтю підготувала асистент фізичного терапевта БУ "Іоаннів центр", Михайлова Анна.

Прямий переказ на банківську картку

Допоможіть Іоаннівому Центру розвиватися

Підтримати Центр

Місія центру

Місія Центру – покращити якість життя дітей з інвалідністю шляхом комплексної реабілітації та створення можливості для їхньої соціалізації та перспективи самостійного майбутнього.

баннер 309 постанова
Реабілітація за бюджетні кошти
(309 постанова)
Детальніше

останні публікації

Інші новини