Новини

Не грошима єдиними...

Не грошима єдиними...

Благодійний рух в Україні активно зростає та розвивається. Допомогти тим, хто цього потребує сьогодні, можна в один клік – відправивши посильну суму на адресу відповідної організації. Проте не завжди такої допомоги достатньо – часто потрібні конкретні дії «на місцях»: доставка продуктів та одягу, допомога медикам, організація обідів для безпритульних, догляд за хворими та багато іншого. Цю роботу виконують волонтери – люди, які добровільно та безкоштовно займаються громадсько-корисною діяльністю. 

Волонтерство – це діяльність, яка здійснюється добровільно для суспільства чи окремих соціальних груп, без розрахунку на винагороду. Французьке слово volontaire («волонтер») походить від латинського voluntarius («добровільний»). Волонтер – це людина, яка добровільно надає безоплатну допомогу людям, які потребують особливої підтримки та соціального захисту, або державі, некомерційній чи громадській організації. Таким чином, волонтерами стають не з фінансових спонукань, а заради добровільної допомоги іншим та набуття безцінного життєвого досвіду. Адже регулярно та усвідомлено допомагаючи іншим людина дарує їм свій час, вміння та ресурси. І натомість отримує щось значуще: знання, навички, досвід, коло соратників, нові знайомства.  

Незалежно від того, що спонукає людину стати волонтерами, вона може приносити користь іншим без шкоди для себе.  

Види волонтерства  

Допомоги та особливої турботи потребує безліч соціальних груп: люди з інвалідністю, тяжкохворі люди, діти-сироти, пенсіонери тощо. Підтримку їм добровільно готові надавати волонтери. Вони також можуть брати участь в організації спортивних змагань, музичних фестивалів, освітній діяльності. Волонтерські організації роблять неоціненний внесок при евакуації постраждалих з місць природних катаклізмів, беруть участь при будівництві соціально значущих об'єктів. 

Таким чином, волонтерська діяльність може бути спрямована на:  

 • підтримку людей, які опинилися у складних життєвих обставинах – малозабезпечених, безпритульних, безробітних; 
 • створення умов для розкриття творчого потенціалу людей з обмеженими можливостями (проведення виставок, концертів, майстер-класів);  
 • пошук зниклих людей; 
 • розвиток освіти та науки; 
 • охорону навколишнього середовища: екологічні марші, боротьба із браконьєрами, благоустрій заповідних територій; 
 • реконструкцію історичних та культурних пам'яток; 
 • організацію спортивних, культурних, релігійних заходів.  

Причини, через які люди стають волонтерами 

Спочатку багатьом може бути не зовсім зрозуміло, навіщо ставати волонтером і працювати безкоштовно, якщо можна займатися тією самою діяльністю за гроші.  

Ось основні причини, через які люди стають волонтерами: 

 • бажання творити добро; 
 • можливість змінити щось у своєму житті та в житті інших людей;  
 • можливість отримати неоціненний досвід, який може стати в нагоді у повсякденному житті; 
 • робота у команді, спілкування з однодумцями, нові знайомства, постійні контакти з цікавими людьми; 
 • бажання знайти застосування своїм талантам, силам та здібностям; 
 • можливість переглянути країну, подорожуючи з волонтерськими загонами. 

 

У нашому «Іоанновому центрі» теж потрібна волонтерська допомога: автоволонтерство, допомога в інклюзивних студіях та заходах, догляд за дитиною з інвалідністю, поки батьки відвідують заняття психолога. 

Як стати волонтером нашого Центру, читайте тут: https://ioanivcenter.com/pidtrimati.html.   

І пам'ятайте, присвячуючи себе чомусь більшому, ніж ми самі, ми стаємо щасливішими, наше життя наповнюється враженнями та відкриттями, ми ростемо як особистість. 

Прямий переказ на банківську картку

Допоможіть Іоаннівому Центру розвиватися

Підтримати Центр

Місія центру

Місія Центру – покращити якість життя дітей з інвалідністю шляхом комплексної реабілітації та створення можливості для їхньої соціалізації та перспективи самостійного майбутнього.

баннер 309 постанова
Реабілітація за бюджетні кошти
(309 постанова)
Детальніше

останні публікації

Інші новини