Консультація сімейного психолога

Психолог за роботою

Консультація сімейного психолога

Психологічна робота з батьками спрямована на корекцію їхньої емоційно-вольової сфери, навчання засобам саморегуляції психічного стану та методам керування конфліктами в родині.

Усім відомо правило техніки безпеки: у літаку кисневу маску дорослий надягає спочатку на себе, а потім на дитину.

Дуже часто родини, які виховують дитину з особливостями розвитку, кидають усі матеріальні та моральні ресурси на розвиток дитини, при цьому батьки втрачають енергію та наснагу, опиняються на порозі депресії.

Перший етап психологічної допомоги батькам - це з’ясування того, чи прийняли батьки діагноз. Бо саме від цього залежить психологічний комфорт в родині та її добробут.

Діагноз діти зазвичай сприймають через уявлення батьків. Якщо він залишається непережитою трагедією для батьків, малюк чи підліток сприйматиме його так само. Якщо родина живе повноцінно з урахуванням потреб дитини, тоді й дитина почуватиметься більш вільно та впевнено.

Розповсюджена проблема сімей, які виховують дітей з інвалідністю - розлучення. На жаль, саме батько часто йде з родини через невиправдані очікування, безперспективність майбутнього, безпорадність і страх. Психологічний супровід може допомогти зберегти родину.

Мета психолога в роботі з батьками:

  • формування відповідальної батьківської позиції;
  • допомога в пошуку джерел ресурсів та відновлення почуття спроможності розв’язувати проблеми;
  • підвищення спроможності батьків ефективно вирішувати конфлікти в родині;
  • підвищення індексу щастя батьків та їх впевненості та віри в свою дитину.

Психолог в «Іоанновому центрі» працює як з обома батьками разом, так і з кожним із батьків окремо в залежності від індивідуальних потреб родини.

Психологічна робота з батьками